Terapötik Akademi iki ortaokul psikolojik danışmanının hayalleri üzerine kurulmuş bir platformdur. Büyük hayalleri olan iki psikolojik danışmanın da katılmasıyla dört kişilik bir ekip olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Terapötik Akademi’nin kuruluş amacı ortaokullardaki PDR Hizmetlerinin gelişimsel bir anlayış kazanması, profesyonelleşmesi ve bu hizmetten yararlanan paydaşların kaliteli bir hizmet almasıdır.

Bu bağlamda Terapötik Akademi kurulduğu ilk günden bu yana LGS, İOKBS (Bursluluk sınavı), önleyici rehberlik konuları ve psikolojik danışma süreçlerine dair çalışmalar yapmakta ve paylaşmaktadır. Ayrıca Ebeveyn Akademi Veli e-Bülteni, Online PDR Hizmetleri Atölyeleri, RadyoTerapi, Süpervizyon Grupları gibi alana dair projeler gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Siz de Terapötik Akademi’yi takip edebilir. Ortaokul öğrenci/ebeveyni olarak PDR Hizmetlerinden yararlanabilir ya da alan uzmanı olarak bizlerle birlikte üretebilir, gelişebilir ve profesyonelleşebilirsiniz.