Ebeveyn Akademi Veli e-Bülteni | 6.Sayı: Aile İçi İletişim ve Etkinlikler

İletişim bireylerin hem kendi psikolojik sağlamlıkları, olgunlaşması ve gelişmesi için önemliyken hem de bireyler arasındaki ilişkinin olgunlaşması ve gelişmesi için önemli bir etken olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu önemli etken bireyler ve bireyler arasında bu kadar önemliyken pek tabi ki aile ve aile yapısı üzerinde de oldukça önemli bir hal almaktadır.

Bir çok araştırma ve gözlem incelendiğinde aile içi iletişimi güçlü ve etkili olan bireylerin yetişkinlik dönemlerinde akademik ve sosyal açıdan başarılı bireyler oldukları görülmüştür. Peki aile içi iletişim hem aile yapımızı, hem de aile bireylerinin dış dünyadaki yaşantılarını bu kadar etkiliyorken biz bu iletişimi güçlendirmek için neler yapmalıyız? Çocuklarımız ile nasıl iletişim kurmalıyız?

Bu sorulara Türkiye’denin bir çok bölgesinde çalışan uzmanlarımızın bilgi ve tecrübeleriyle 6.sayımızda cevap aradık. Bu sayımızda aile içi iletişimin neden önemli olduğu, nasıl oluşturulması gerektiğini ve iletişimi güçlendirecek nasıl etkinlikler yapılabileceğini inceliyoruz.

Öğretici, güdüleyici ve keyifli okumalar dileriz…

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar