2023 Güz Dönemi Süpervizyon Grubu Başvuruları Başlıyor!

Süpervizyon gruplarımızın amacı, katılımcı psikolojik danışmanların okul rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri çalışmalarında profesyonel ve gelişimsel bir yaklaşım kazanmasıdır.

Uygulama Süreci
Her süpervizyon grubunun bir danışmanı bulunmaktadır. Düzenli olarak online görüşmeler gerçekleştirilir. Görüşmelerde okullarda yapılabilecek önleyici rehberlik çalışmaları, bireyi tanıma teknikleri, vaka paylaşımları, danışma ortamını düzenleme, danışma sürecine hazırlık, toplantı düzenleme ve raporlama, desimal dosya sistemi, e-Rehberlik modülü, PDR Hizmetlerine özgü materyal hazırlama vb. konular işlenmektedir. Ayrıca süpervizyon grup katılımcıları anlık mesajlaşma grubuna eklenir. Mesajlaşma grupları sayesinde grup üyeleri, okullarda karşılaştıkları durumlara ilişkin (evrak, vaka, planlama vb.) hem diğer katılımcılarla fikir alışverişinde bulunabilir hem de uzmanlarımız ile birebir görüşme gerçekleştirebilir.

Kimler Katılabilir?
Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda (devlet okulu), ortaokul kademesinde görev yapan psikolojik danışmanlar başvurabilir.

Ne Kadar Sürecek?
Süpervizyon grupları Eylül, Ekim, Kasım, Aralık ve Ocak ayları olmak üzere 5 ay sürecektir.

Başvuruda İstenecek Belgeler / Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Mezuniyet Belgesi (e-Devlet’ten alınacak mezuniyet belgesi veya ad-soyad ve çalışılan okul adının gözükmesi şartıyla MEBBİS ekran görüntüsü kabul edilecektir).
  • Başvuru formunda görev yapılan il, ilçe ve okul adının açık şekilde yazılması zorunludur.
  • Başvuru formuna yazılan mail adresi üzerinden iletişim kurulacaktır. Bu sebeple güncel kullanılan maillerin forma yazılması gerekmektedir.
  • Gönderilen bilgilendirme mailleri spam ya da diğer klasörüne düştüğü için görüntülenemeyebiliyor. Bu yüzden instagram hesabımızdan yapacağımız “Başvurular Hakkında Bilgilendirme Mailleri Gönderildi” duyurusunun ardından bu klasörleri de kontrol etmenizi rica ederiz.

Süpervizyon gruplarımız ücretlidir. Ücret bilgisini başvuru formumuzdan inceleyebilirsiniz.

Süpervizyon Grubu 1.İçerikDetaylı İncele

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar